Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve o visokom naponu
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin
Dobrodošli na forum vezan uz visoki napon

 

 Problemi vezani uz neke drivere za flyback transformatore

Go down 
Autor/icaPoruka
pajser
Admin
pajser


Broj postova : 153
Points : 203
Join date : 27.08.2009
Age : 33
Lokacija : Zagreb

Problemi vezani uz neke drivere za flyback transformatore Empty
PostajNaslov: Problemi vezani uz neke drivere za flyback transformatore   Problemi vezani uz neke drivere za flyback transformatore I_icon_minitimečet 27 kol 2009 - 8:53

1. NE555 Driver za bobinu:
Mogući problemi su pregrijavanje i uništenje čipa 555 što je uzrokovano velikom strujom baze i visokonaponskim šiljcima što ih uzrokuje bobina.
Rješenje: koristiti 2 tranzistora, jedan koji je spojen na pin 3 555ice i 2n3055 na čiju je bazu spojen taj drugi upravljački tranzistor ili koristiti tranzistore u komplementarnom spoju. Ako neko treba sliku nek kaže, stavit ću je.
2. Mazzili driver:
E tu ima za pisati. Najvažniji dio čini LC krug, pošto on određuje frekvenciju, Induktivitet je glavni u ovom sklopu, ako zavojnica nije propisno dimenzionirana, tj premalo namotaja i pretanka žica, sklop neće raditi te zbog poveće struje može doći do uništenja mosfeta i zavojnice. Stavio sam u gotove HV projekte moj mazzili driver, pri 12V 8.5 A iskre idu i do 5 cm, a napon na flybacku oko 31 kV. Što se tiče namotaja, motajte ih u istom smjeru i poslje 5og namotaja napravite srednji izvod, jer ako motate namotaje u razlkičitim smjerovima, frekvencija se poništava i imate kratki spoj. Evo to su svi mogući problemi vezani uz te drivere. Ako neko ima probleme, sam recite, tu smo da pomognemo Wink Cool
[Vrh] Go down
 
Problemi vezani uz neke drivere za flyback transformatore
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: HV sekcija :: HV problemi-
Forum(o)Bir: